Ar MK rīkojumu Nr.332 “Par darba dienu pārcelšanu 2025. gadā” 1.punktu noteikts, ka pamatojoties uz Darba likuma 133. panta ceturto daļu, no valsts budžeta finansējamās institūcijās, kurās noteikta piecu dienu darba nedēļa no pirmdienas līdz piektdienai, pārcelt darba dienu no piektdienas, 2025. gada 2. maija, uz sestdienu, 2025. gada 10. maiju. Kā arī rīkojumā minēts: ieteikt visām pašvaldībām, komersantiem un organizācijām, nosakot darba un atpūtas laiku, ievērot šā rīkojuma 1. punktu.
Jumis People noklusētajā sistēmas kalendārā ir norādītas pārceltās dienas.
Sistēmas kalendārs ir izveidots tā, lai lielākajam vairākumam uzņēmumu tas ir izmantojams darbalaika uzskaitē. |
Noklusētajā kalendārā tiek norādītas darba dienas, brīvdienas, pārceltās darba dienas un brīvdienas, atbilstoši MK rīkojumiem “Par darba dienu pārcelšanu”. |
Svētku dienas un to prioritāte, pret darbadienu vai brīvdienu (apmaksas veikšanai), norādītas atbilstoši likumam “Par svētku, atceres un atzīmējamām dienām” un “Darba likuma” nosacījumiem. |
Lai pierādītu
atvaļinājuma naudas aprēķinu,
uzkrātā atvaļinājuma aprēķinu un
darba laika tabeles aizpildīšanu
atvaļinājuma gadījumā, kas iekrīt pirmssvētku dienā vai pārceltajā darbadienā, lūdzam, saglabāt šo instrukciju, kas skaidro specifiku darbalaika tabeles aizpildīšanā, ja tiek izmantots sistēmas noklusētais kalendārs.
Ja netiek pārceltas darbadienas
Ja uzņēmums neizmanto iespēju pārcelt darbadienas un tajā laikā (2. maijā) darbinieks, kurš strādā normālo darbalaiku, pieprasījis atvaļinājumu, lai uzkrātais atvaļinājums aprēķinātos korekti, lūdzam ievērot šādu principu atvaļinājuma uzrādīšanai Jumis People:
Ja darbinieka amatam piesaistīts sistēmas noklusētais 5 darbadienu kalendārs, kurā norādītas pārceltās dienas:
Darbiniekam, pieprasot atvaļinājumu My Assistants, 2. maija vietā jānorāda atvaļinājums 10. maijā;
Ja darbinieks atvaļinājuma pieteikumā norādījis atvaļinājumu 2. maijā, tad
People vēstures notikumā jānomaina atvaļinājuma datums uz 10. maijs: 1 kalendārā diena un 1 darbadiena;
Darbalaika tabelē nelabot plānoto darbalaiku 2. maijā uz D-darbadiena un 10. maiju uz B-Brīvdiena, bet atstāt tā, kā tas ir pēc noklusētā kalendāra uzrādīts: 2. maijs-B-brīvdiena, 10. maijs D-darbadiena;
Darba algas aprēķinā atvaļinājums tiks aprēķināts atbilstoši darbalaika tabelei;
Uzkrātā atvaļinājuma aprēķinā tiks uzrādīta izmantotā viena darbadiena
Ja darbinieks iesniedzis papīra formāta atvaļinājuma pieteikumu, kurā norādīts, ka atvaļinājums nepieciešams 2. maijā, Jumis People sistēmā reģistrējiet atvaļinājumu, kā ieteikts šajā aprakstā.
Ja darbinieka amatam ir piesaistīts kalendārs, kurā nav norādītas pārceltās dienas:
Vēstures notikumā norādiet atvaļinājuma dienu 10. maijs;
Darbalaika tabelē norādiet atvaļinājuma dienu 2. maijs, kā darbinieks norādījis savā atvaļinājuma pieteikumā
Darba algas aprēķinā atvaļinājums tiks aprēķināts atbilstoši darbalaika tabelei;
Uzkrātais atvaļinājums tiks aprēķināts atbilstoši sistēmas noklusētajam kalendāram
Atvaļinājums saīsinātajā pirmssvētku dienā
Norādot atvaļinājumu pirmssvētku dienā (saīsināts darbalaiks par 1 stundu) – pārbaudiet, kādi algas aprēķina nosacījumi mēnešalgas gadījumā ir norādīti Iestatījumos: pa dienām vai stundām. Ja mēnešalgas gadījumā norādīts aprēķins pa stundām: pievērsiet uzmanību atvaļinājuma aprēķinam – tas tiks aprēķināts par 7 stundām (1. stundu mazāk).
Ja darbiniekam ir noteikta stundas likmes alga un tabelē norādītas stundas par 1 stundu mazāk nekā parastajās darba dienās – atvaļinājums tiks aprēķināts par mazāku stundu skaitu.
Abos gadījumos vai nu jāveic atvaļinājuma aprēķins manuāli, vai arī darbalaika tabelē jānorāda nesaīsināto stundu skaits.