Pāriet uz galveno saturu
Visas kolekcijasJumis PeopleDarbs ar Jumis People
Algas likmju nomaiņa mēneša griezumā
Algas likmju nomaiņa mēneša griezumā
I
Autors: Igors Sokolovs
Atjaunināts pirms vairāk nekā 2 nedēļām

Darbinieka kartīte

Darbinieka kartītē algas likmes tiek izkārtotas tabulas veidā

Jaunas likmes pievienošana

Lai pievienotu jaunu ierakstu, obligāti jānorāda iepriekšējās likmes pēdējā piemērošanas datums. Ja tas nav norādīts, tiks atvērts paziņojums

Likmes pievienošanai jāatver modālais logs, nospiežot pogu Jauns

Lai saglabātu izveidoto ierakstu, modālais logs jāaizver nospiežot pogu Saglabāt.

Ieraksti tiks saglabāti likmes tabulā, kur redzamas izveidotās likmes, piemaksas un likmes darbības periods, kā arī pazīme par pārbaudes laiku, ja tāds ir.

Saglabājot jaunu likmi, tiks piedāvāts saglabāt likmes maiņas vēsturi, izveidojot vēstures notikumu, kā tas jau ir bijis līdz šim. Ja lietotājs nevēlas, likmes maiņas vēstures notikumu iespējams nereģistrēt.

Algu aprēķins

Algu aprēķinā katrai likmei tiks izveidota sava cilne

Aprēķinā ir pieejama arī cilne “Kopā”, kur redzams kopējais nostrādātais/apmaksātais laiks un bruto darba alga. Šajā cilnē labojumus nebūs iespējams veikt.

Ja mēnesī būs piemērotas vairākas likmes, plānotā laika labojumi būs jāveic tikai darba laika tabelē. Šāda prasība ir tādēļ, lai aprēķinus varētu veikt korekti un plānotās dienas/stundas būtu korekti izmantojamas dalītājā.

Aprēķins

Algas aprēķins tiek veikts pēc formulas:

  • Stundas likmes gadījumā: likme tiek reizināta ar nostrādāto stundu skaitu;

  • Mēnešalgas gadījumā: likme tiek dalīta ar plānotajām dienām vai stundām (atkarībā no Iestatījumiem) un reizinātas ar faktiski nostrādātām dienām vai stundām. Ja mēnesī ir svētku dienas, kas iekrīt darbadienā, tad šī diena (stundas) tiek ieskaitīta faktiski nostrādātajā darba laikā, jo, vadoties pēc Darba likuma nosacījumiem, darbiniekam tiek saglabāta darba alga.

74. pants. Atlīdzība gadījumos, kad darbinieks neveic darbu attaisnojošu iemeslu dēļ – (1) Darba devējam ir pienākums izmaksāt šā panta trešajā daļā noteikto atlīdzību, ja darbinieks neveic darbu attaisnojošu iemeslu dēļ, īpaši gadījumos, kad darbinieks: … 8) neveic darbu svētku dienā, kas iekrīt darbiniekam noteiktajā darba dienā;…

(3) Ja darbiniekam ir noteikta laika alga, šā panta pirmajā un otrajā daļā minētajos gadījumos viņam izmaksā noteikto darba samaksu. Ja darbiniekam ir noteikta akorda alga, šā panta pirmajā un otrajā daļā minētajos gadījumos viņam izmaksā vidējo izpeļņu.

Piemērs, darbiniekam mainīta algas likme. Aprēķins par laiku, kad darbinieka darba laikā iekrīt svētku diena (piemēra, Lieldienas).

Aprēķins: 1200.00 / 22 darbadienas (21 darbadiena + 1 kompensējamā svētku diena darba dienā) x 11 darbadienas (10 darbadienas, kas nostrādātas + 1 kompensējamā svētku dienas-brīvdiena) = 1200/22=54.55 (izpeļņa dienā) x 11 = 600 (darba alga pirmās likmes laikā).

Ja nav norādīta likme

Ja darbiniekam nav norādīta jaunā likme (piemēram, beidzies pārbaudes periods, kuras laikā ir noteikta likme un norādīts likmes beigu datums),

tad algu aprēķinā tiek izmantota norādītā likme, un par tik lielu periodu, kāds ir likmes darbības periods, bet vēlākā periodā algas likme tiek pielīdzināta nullei


Jāņem vērā, ka, ja ir kļūdaini norādīti likmju periodi un starp kādu no likmēm ir pārtraukums, tad algu aprēkinā netiks veidota tukša cilne

Jauns darbiniek ar pārbaudes laiku

Ja, pieņemot darbā darbinieku, viņam kartītē ir norādīts pārbaudes laiks,

tad veidojot algas likmes ierakstu, algas likmes piemērošanas sākuma datums sakritīs ar darbā stāšanās datumu, bet likmes beigu datums tiks norādīts automātiski - pārbaudes laika pēdējā diena.

Vidējās izpeļņas aprēķins, ja mainīta likme

Darbiniekam, kas nostrādājis vairāk nekā, 6 mēnešus un vidējās izpeļņas aprēķina periodā iekrīt likmes maiņa – vidējā izpeļņā tiek iekļauta bruto aprēķinātā summa (likmes maiņas mēnesī).



Darbiniekam, kas nostrādājis mazāk nekā, 6 mēnešus un vidējās izpeļņas aprēķina periodā iekrīt likmes maiņa mēnesī:

  1. Pirms likmes nomaiņas (pirmās likmes laikā)



  2. Pēc likmes nomaiņas (otrās likmes laikā)



Vai saņēmāt atbildi uz savu jautājumu?